Zadzwoń do nas

22 100 47 41

Rolety antywłamaniowe - czy są skuteczne?

Rolety antywłamaniowe – czy są skuteczne?

Rolety antywłamaniowe pozwalają nam zabezpieczyć majątek i mienie. Niestety można spotkać się z sytuacją, kiedy sprzedawane pod tą nazwą są zwyczajne rolety zewnętrzne. Może to wynikać zarówno z niewiedzy sprzedawcy, jak również celowego wprowadzania w błąd klienta.

Rolety antywłamaniowe a rolety zewnętrzne

Często spotykamy się z pytaniem ze strony naszych klientów: Czy warto kupić rolety antywłamaniowe? 

Na początek wyjaśnijmy, że owszem istnieją rolety antywłamaniowe –  lecz w praktyce są niespotykane.

W tym momencie najczęściej klient jest zaskoczony: “No jak to? Sąsiad ma, w sklepie obok mają, no i nawet Pani w salonie okiennym mi powiedziała, że wyceniła mi rolety zewnętrzne antywłamaniowe…”

Warto zrozumieć, czym różnią się rolety antywłamaniowe, od rolet zewnętrznych, nazwijmy je “standardowych”. Choć na pierwszy  “rzut oka” niczym, to my pozwoliliśmy sobie podać występujące różnice.

Roleta antywłamaniowa. Jak odróżnić i czy warto w nie inwestować?

Cena

W popularnym portalu na literę A… po wpisaniu w wyszukiwarkę “ roleta antywłamaniowa “ wyskakują nam następujące wyniki:

  • Roleta żaluzja zewnętrzna ANTYWŁAMANIOWA NAJTANIEJ cena JUŻ 160 zł za 1 m2.
    • Tutaj w opisie nie przeczytamy nic o tym, że roleta posiada badania czy certyfikat potwierdzający antywłamaniowość, czyli sprzedawca naciąga rzeczywistość, ponieważ nie są to rolety antywłamaniowe.
  • Kilka pozycji dalej, Roleta zewnętrzna antywłamaniowa stop złodziejom cena 989 zł, za roletę o wymiarach 90 cm x 80 cm
    • Tu mamy już certyfikat na antywłamaniowość RC3.

Certyfikat

Roleta antywłamaniowa posiada certyfikat na odporność na włamanie np. RC3.

Konstrukcja jaką mają rolety antywłamaniowe

  • Prowadnice, w której porusza się pancerz rolety są wzmocnione (lepszy grubszy materiał).
  • Pancerz jest również wykonany z lepszego twardszego materiału.
  • Posiada dodatkowe zabezpieczenia przed włamaniem.

Jak nie dać się oszukać?

Przede wszystkim – poprosić sprzedawcę o certyfikat wskazujący, że dane rolety, to rolety antywłamaniowe. Musi takowy posiadać przed sprzedaniem rolet.

Czy rolety antywłamaniowe są skuteczne?

Oczywiście, te które przeszły odpowiednie badania i posiadają odpowiednie certyfikaty – zatrzymają włamywacza. Jeśli ktoś nam sprzedał standardowe wmawiając, że są antywłamaniowe – niestety zdadzą się na nic.

Rolety standardowe można w miarę szybko otworzyć

Nie będziemy tu podawać instrukcji dla włamywaczy. Na miejscu pokażemy Państwu, jak można bezproblemowo otworzyć standardową roletę.

Czy warto kupić rolety antywłamaniowe?

Każdy z nas musi znać swój budżet, jaki może wydać na stolarkę okienną. My wybralibyśmy okna antywłamaniowe, a rolety np. firmy Aluprof “standardowe“, gdyż cena antywłamaniowych na przykładzie portalu na A… zwala z nóg. Przynajmniej nas…

Umów się na bezpłatny pomiar