Zadzwoń do nas

22 100 47 41

Niedrogie solidne okna PCV

Czy tanie okna PVC mogą być dobre? Czego możesz oczekiwać?

Niedrogie okna mogą reprezentować naprawdę solidną jakość. Warto jednak pamiętać, że nie będą to modele o najwyższych parametrach technicznych np. w zakresie izolacji termicznej czy akustycznej. Najprawdopodobniej nie będziesz mieć też dużego wpływu na kolor ram – tanie okna najczęściej są dostępne z białymi ramami PVC. Mimo to znaczna część klientów wybiera właśnie modele z niższej półki cenowej. Komu je polecamy i komu najczęściej przypadają do gustu? Sprawdź.

Czy ekonomiczne modele okien są dla Ciebie?

Niedrogie, ale solidne okna PCV będą dla Ciebie dobrym rozwiązaniem, jeśli masz ograniczony budżet lub nie chcesz wydawać dużo na nowe okna. Sprawdzą się przede wszystkim w blokach i dobrze ocielonych budynkach. Chętnie wybierają je także właściciele mieszkań na wynajem czy na sprzedaż – po to, by podnieść wartość nieruchomości i jednocześnie by taka inwestycja się opłaciła. Ponieważ niedrogie okna nie mają najwyższych parametrów w zakresie termoizolacyjności, ich montaż może opłacić się np. właścicielom i lokatorom mieszkań, w których nie ma zamontowanych liczników  ciepła (co za tym idzie – wysokość rachunków za ogrzewanie nie jest uzależniona od intensywności grzania w okresie jesienno-zimowym).

Niedrogie okna PCV polecamy Ci także, jeśli Twoja obecna stolarka jest stara, nieszczelna, niefunkcjonalna lub uszkodzona. Wówczas montując nawet okna z taniej linii, poczujesz znaczną różnicę. 

Tanie i dobre okna PCV, czyli jakie? Czego możesz się spodziewać? 

Cechy dobrych i niedrogich okien PCV możemy omówić na przykładzie linii okien Ecoline. Wyróżnia ją trwałość, funkcjonalność oraz estetyka. Okna Ecoline mają wszystkie największe zalety okien plastikowych, ale różnią się od nich niższą ceną. Sprawdź, czego możesz od nich oczekiwać. 

Izolacja akustyczna na standardowym poziomie 

Tanie okna PVC dobrze izolują dźwięki z zewnątrz, choć większy hałas może docierać do wnętrz. Jeśli jednak Twoje obecne okna izolują dźwięki w minimalnym stopniu, to decydując się na wymianę ich na nowe, możesz poczuć znaczną różnicę i cieszyć się dużo większą ciszą oraz spokojem. Okna Ecoline wyciszają hałasy na tyle, by móc spokojnie odpoczywać i spać, a także komfortowo spędzać czas.

Dobra szczelność 

Okna PVC Ecoline dobrze chronią wnętrza przed utratą ciepła (choć nie można oczekiwać, by spełniały one standardy energooszczędności). Przy bardzo niskich temperaturach i silnych wiatrach może wzrastać potrzeba podkręcania grzejników. Dlatego takie modele sprawdzą się przede wszystkim w dobrze ocieplonych budynkach. A biorąc pod uwagę fakt, że zimy w Polsce są coraz łagodniejsze, okna Ecoline mogą okazać się naprawdę rozsądnym rozwiązaniem. 

Bezproblemowe czyszczenie i dużą funkcjonalność 

Okna PCV łatwo się myje. Nie wymagają skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych i konserwacyjnych. Warto co kilka miesięcy sprawdzić stan okuć i zawiasów, a także czyścić z kurzu i brudu zarówno ruchome elementy czy ramy, jak i szyby, jednak są to zabiegi, które nie należą do uciążliwych. 

Co ciekawe w przypadku okien z linii Ecoline możesz dodatkowo zdecydować się na samoczyszczące szyby. Żeby oczyścić je z brudu, wystarczy polać je bieżącą wodą. Oczywiście, aby doprowadzić je do błysku, należy umyć je z użyciem detergentu do okien, jednak spłukanie brudu czystą wodą pomaga odświeżyć wygląd szyb łatwo i szybko. 

Estetyczny wygląd

Białe, plastikowe okna mają estetyczny i minimalistyczny wygląd. Są ponadczasowe. Prezentują się bardzo dobrze zarówno od środka mieszkania lub domu, jak i z zewnątrz. Okna Ecoline mają nowoczesny, elegancki design i z pewnością będą dobrze się sprawdzać przez długie lata. 

Zakup okien to ważna inwestycja, którą warto dobrze zaplanować. I o ile koszt nowych okien to istotny czynnik, który często zaważa przy wyborze, o tyle nie może być jedynym wskaźnikiem, na który zwracamy uwagę. Wybierając najtańsze, dostępne na rynku modele, możemy otrzymać naprawdę kiepską jakość. Dlatego właśnie warto znaleźć złoty środek. Czy taki istnieje? Owszem. Stosunkowo niedrogie okna mogą mieć naprawdę dobrą jakość. Jeśli chcesz wybrać dobre i niedrogie okna, a do tego jesteś z Warszawy lub okolic, zachęcamy Cię do kontaktu. Pomożemy znaleźć Ci rozwiązanie idealna na Twoją kieszeń