Zadzwoń do nas

22 100 47 41

Smart Slide a HST – który system okien przesuwnych wybrać?

W ostatnich latach rośnie zapotrzebowanie na nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania w budownictwie. Nic więc dziwnego, że okna przesuwne to świetna alternatywa dla tradycyjnych przeszkleń. Decydując się na taką stolarkę w swoim domu czy mieszkaniu, warto zwrócić uwagę na jeden z kluczowych elementów, jakim jest mechanizm przesuwania. Czytaj dalej i sprawdź, jakie są różnice między Smart Slide a HST.

Okna Smart Slide a HST – co wybrać?

Smart Slide i HST to dwie popularne opcje dostępne na rynku systemów do drzwi przesuwnych. Wybór odpowiedniego rozwiązania może okazać się kluczowy dla komfortu i funkcjonalności użytkowania danych pomieszczeń, zarówno w domu, jak i w przestrzeniach biurowych czy handlowych. Zatem czym się różnią okna Smart Slide a HST?

Okna HST to przeszklenia o konstrukcji podnoszono-przesuwnej, w której prowadzenie wózków jednych odbywa się na ramie. Tego typu stolarka jest montowana bezprogowo, co ułatwia poruszanie się. Okna charakteryzują się bardzo dobrą izolacją termiczną oraz akustyczną. Systemy HST oferują także wysoką wytrzymałość na warunki atmosferyczne. W związku z tym są to trwałe i solidne konstrukcje.

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ WYCENĘ

Smart Slide to innowacyjny system okien przesuwnych, który zdobywa coraz większą popularność na rynku okiennym. Dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii, ta opcja pozwala na łatwe i płynne przesuwanie okien na dużych przekrojach. Otwieranie przeszkleń polega na przekręceniu klamki do góry. W ten sposób następuje odsunięcie się skrzydła od ramy i bez problemu przesuwa się je w stronę drugiego elementu. Do najważniejszych zalet tego rozwiązania można zaliczyć:

  • wysoką szczelność;
  • łatwość obsługi;
  • niską wagę;
  • korzystną cenę;
  • bezawaryjność.

Okna Smart Slide czy HST?

Zastanawiasz się, co wybrać – Smart Slide czy HST? Każdy z wymienionych systemów ma swoje zalety, a ostateczna decyzja pomiędzy Smart Slide a HST będzie zależeć od Twoich potrzeb, budżetu oraz indywidualnych preferencji. Dlatego w tej kwestii warto skonsultować się z ekspertami w dziedzinie stolarki, którzy doradzą jaka opcja będzie najlepsza dla Ciebie. Jeśli masz więc do wyboru okno Smart Slide a HST, to koniecznie poradź się profesjonalistów z naszej firmy Medrus.