Zadzwoń do nas

22 100 47 41

Który system tarasowy wybrać - PSK czy HST?

Który system tarasowy wybrać - PSK czy HST?

Jednymi z najpopularniejszych i najbardziej innowacyjnych rozwiązań tarasowych na rynku są systemy PSK oraz HST. Każdy z nich posiada unikatowe cechy i zalety, które powinny zostać uwzględnione podczas wyboru opcji najlepiej pasującej do preferencji i potrzeb użytkownika. W tym artykule podpowiemy, co wybrać – okna HST czy PSK.

HST czy PSK – poznaj różnice między popularnymi systemami tarasowymi

Okna to jeden z głównych elementów każdego domu, decydujący o jego wyglądzie oraz komforcie mieszkańców. Dużym zainteresowaniem wśród kupujących cieszą się przeszklenia z systemami tarasowymi HST oraz PSK. Rozwiązania te swoją popularność zawdzięczają nie tylko ciekawemu designowi, ale także doskonałym parametrom termoizolacyjnym oraz znakomitej funkcjonalności. HST to system, w którym skrzydło jest zamontowane na specjalnej prowadnicy ukrytej w futrynie. Po uniesieniu klamki okno delikatnie się unosi i następuje zwolnienie blokady pozwalającej na jego przesunięcie. A okna PSK? Co to znaczy dla Ciebie, gdy zdecydujesz się na taką opcję? W tego typu rozwiązaniu skrzydło ruchome uchyla się za pomocą ruchu klamki, a następnie przesuwa po prowadnicy zainstalowanej w ościeżnicy.

PSK czy HST – czym kierować się przy wyborze systemu tarasowego?

Dostępne na rynku systemy, takie jak PSK czy HST zapewniają nie tylko wysoki komfort użytkowania, ale także pozwalają wpuścić do wnętrza więcej słońca i nadają bryle domu nowoczesnego charakteru. Zatem czym kierować się przy wyborze okien z takimi rozwiązaniami? Poznaj najważniejsze kwestie, na które powinieneś zwrócić uwagę.

  1. Wielkość i waga przeszklenia
    W przypadku przeszkleń dużych rozmiarów zdecydowanie lepiej sprawdza się HST, ponieważ pozwala na przenoszenie większego obciążenia. System PSK jest zalecany dla mniejszych i lżejszych przeszkleń.
  2. Budżet
    Okna z systemem PSK oraz HST różnią się cenowo. Dlatego warto ustalić budżet, jaki możemy przeznaczyć na zakup przeszkleń z takimi rozwiązaniami.
  3. Estetyka
    Przeszklenia z systemami HST czy PSK to szeroki wachlarz kolorów, dzięki czemu można idealnie dopasować stolarkę do wymagań projektu i stylu wnętrza.

Okna HST czy PSK – opinie

Okna HST czy PSK? Opinie na temat obu rozwiązań są pozytywne. Kupujący doceniają między innymi wysoką jakość oraz energooszczędność tych produktów, dzięki czemu deklarują ogromne zadowolenie z zakupu. Ostateczny wybór rozwiązania jednak będzie zależeć od osobistych preferencji. Pod względem ekonomicznym, rozwiązanie PSK okazuje się strzałem w dziesiątkę. Z kolei jeśli poszukujesz komfortowego rozwiązania, które ułatwi domownikom przemieszczanie się między ogrodem a domem, to zdecydowanie lepszą opcją jest system HST.

Niezależnie od tego, na jaki system tarasowy się zdecydujesz, tego typu okna najlepiej zamówić u sprawdzonego producenta. Cenisz sobie jakość i wspaniały efekt? Skorzystaj z usług naszej firmy Medrus. Wszystkie nasze produkty spełniają najwyższe standardy i są wykonane z najlepszych materiałów – zarówno pod względem konstrukcji, jak i zastosowanej stolarki oraz przeszkleń.