Zadzwoń do nas

22 100 47 41

Jak zabezpieczyć okna przed włamaniem?

Jak zabezpieczyć okna przed włamaniem?

Liczba włamań do domów i mieszkań z roku na rok jest coraz większa. Wbrew pozorom okna to jedno z najczęstszych miejsc, przez które złodzieje dostają się do środka. Chcesz czuć się bezpiecznie i komfortowo w swoim domu? Zastanawiasz się, co zrobić, by zminimalizować ryzyko wtargnięcia intruza? Sprawdź, jak zabezpieczyć okna przed włamaniem.

Okucia jako zabezpieczenie okna przed włamaniem

Wysokiej jakości okucia to jeden ze sposobów zabezpieczenia okna przed włamaniem. Strzałem w dziesiątkę są dodatki, które posiadają grzybki antywyważeniowe (rolki antywyważeniowe). Występujące w nich bolce ryglujące wokół okna są w kształcie grzybka i ryglują się w dedykowanych zaczepach. Dzięki temu nie jest możliwe podważenie okna od zewnątrz przy użyciu podstawowych narzędzi. Co więcej, elementy te łączą skrzydło i ramę okienną w kilku miejscach. Okna, które posiadają właściwą ilość rolek antywyważeniowych, nie da się sforsować przy użyciu podstawowych narzędzi.
Zabezpieczenia okna w postaci okuć można podzielić na 6 klas:

  • WK1 – okno, które nie powinno być możliwe do wyważenia przez niedoświadczonego włamywacza;
  • WK2 – okno jest możliwe do wyważenia przy użyciu specjalistycznego zestawu narzędzi po trzech minutach;
  • WK3 – okno, które może być wyważone przy użyciu określonego zestawu narzędzi po pięciu minutach;
  • WK4 – czas oporu okna przy próbie włamania wynosi 10 minut;
  • WK5 – okno, które może być wyważone po 15 minutach przez doświadczonego włamywacza z określonymi narzędziami;
  • WK6 – czas oporu okna na próbę włamania wynosi 20 minut.

Klamki antywłamaniowe jako sposób na ochronę przed włamaniem

Przestępcy często decydują się na wejście do mieszkania czy domu przez balkon. Nie wiesz, jak zabezpieczyć drzwi balkonowe przed włamaniem? Kolejnym elementem prewencyjnym nie tylko przy tego typu oknach mogą być specjalne klamki antywłamaniowe, które skutecznie mogą powstrzymać intruza. Na rynku dostępne są produkty z zamykaniem na kluczyk lub ze specjalnym przyciskiem, który można dobrać do każdego typu okna. Jak działa takie zabezpieczenie okna przed włamaniem? Klamek nie można przekręcić w żadną stronę, co uniemożliwia otworzenie okna zarówno z zewnątrz, jak i od środka. Tego typu rozwiązania doskonale sprawdzą się w przypadku okien mieszkań znajdujących się na parterze w blokach mieszkalnych i domach jednorodzinnych.

Zasuwnice do drzwi balkonowych

Gdy poszukujesz dodatkowego elementu, który ochroni Twój dom przed intruzami, możesz także zdecydować się na inne rozwiązanie. Jako zabezpieczenie antywłamaniowe okien balkonowych świetnie sprawdzą się zasuwnice, które utrudniają siłowe otwarcie przeszkleń od zewnątrz. Takie rygle można połączyć z zamkiem lub też postawić na wersję, która go już posiada. To mały i łatwy w montażu element, który można traktować też jako samodzielne zabezpieczenie okna przed włamaniem. Zasuwnicę montuje się w znajdującym się w ramie wyżłobieniu.

Rolety zewnętrzne jako zabezpieczenie antywłamaniowe

Większość osób uważa, że rolety zewnętrzne wyłącznie pozwalają na zatrzymanie ciepła w pomieszczeniu i stanowią skuteczną ochronę przed promieniami słonecznymi oraz wścibskimi spojrzeniami sąsiadów. Nic bardziej mylnego! Tego typu osłony to także świetny sposób na zabezpieczenie okna przed włamaniem. Produkty wykonane są z grubszego i twardszego materiału, który dla włamywacza może okazać się sporym wyzwaniem, utrudnić mu dostanie się do środka i zniechęcić go do dalszego działania. Świetne pozwalają ukryć przed oczami potencjalnego przestępcy wyposażenie znajdujące się wewnątrz.
Podjęcie kroków w celu zabezpieczenia okna pomoże chronić Twój dom przed niepożądanymi intruzami i da Ci gwarancję, że Twoja rodzina i rzeczy są w nim bezpieczne. Szukasz wysokiej jakości rolet zewnętrznych? A może chcesz wymienić okna na modele z zabezpieczeniami antywłamaniowymi? W takim razie zwróć uwagę na ofertę naszej firmy Medrus. Od lat specjalizujemy się w dostarczaniu sprawdzonych rozwiązań na terenie Warszawy, Piaseczna i okolic. Skontaktuj się z nami!