Zadzwoń do nas

22 100 47 41

montaż okna

Ile wytrzymują okna i kiedy należy je wymienić na nowe?

Okna pełnią niezwykle ważną rolę w każdym budynku. Nie tylko wpuszczają do wnętrza światło i umożliwiają wentylację, ale także zabezpieczają przed zimnem oraz hałasem. Wraz z upływem lat stolarka ulega zużyciu, co wpływa nie tylko na wygląd, ale także na jej funkcjonalność, komfort i bezpieczeństwo. Zastanawiasz się, ile lat wytrzymują okna plastikowe? Czytaj dalej i sprawdź, kiedy przeszklenia należy wymienić na nowe.

Jakie są argumenty do wymiany okien?

Istnieje wiele powodów, dla których warto zdecydować się na wymianę okien. Przede wszystkim nowoczesna stolarka posiada znacznie lepsze parametry izolacyjne i akustyczne. Dzięki temu zmiana starych przeszkleń na nowe będzie wiązać się z oszczędnościami w kosztach ogrzewania oraz komfortem użytkowania domu czy mieszkania. Ponadto wiele starszych modeli okien nie spełnia już obecnych norm bezpieczeństwa. Obecnie dostępne na rynku rozwiązania są projektowane z myślą o zwiększeniu odporności na próby włamania. Jakie są jeszcze inne argumenty do wymiany okien? Za zmianą stolarki na nową przemawia z pewnością poprawa estetyki budynku. Przeszklenia mogą bowiem nadać elewacji świeżego i nowoczesnego wyglądu, co może wpłynąć na podniesienie wartości nieruchomości. Warto też pamiętać, że współczesna stolarka oferuje również różnorodność wzorów i kolorów, dzięki czemu możliwe jest dobranie odpowiedniego modelu do indywidualnych preferencji i charakteru budynku. Podsumowując, argumenty do wymiany okien są liczne. Jeśli więc stoisz przed koniecznością zmiany stolarki, rozważ taką inwestycję w najbliższym czasie. 

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ WYCENĘ

Co ile wymiana okien plastikowych?

Wiele osób nie wie, co ile wymiana okien plastikowych powinna być przeprowadzana. Eksperci z branży stolarki wskazują, że okna plastikowe mają przeważnie około 20 lat żywotności, jednak wszystko zależy od jakości materiałów, właściwości użytych tworzyw, a także warunków atmosferycznych, na które są narażone. Wraz z upływem czasu przeszklenia mogą tracić swoje właściwości. Tym samym okna PCV po 20 latach mogą nie wykazywać już odpowiedniej szczelności czy izolacyjności termicznej. Dlatego warto na bieżąco monitorować stan stolarki. Nie należy zapominać, że na żywotność okien znaczący wpływ mają również:

  • prawidłowa eksploatacja;
  • stosowanie odpowiednich środków do czyszczenia okien, czyli unikanie używania ostrych, ścierających czy agresywnych chemicznie preparatów, które mogą uszkodzić powierzchnię profili czy szyb;
  • regularne serwisowanie;
  • konserwacja okien, która zagwarantuje długotrwały okres ich bezproblemowego użytkowania.

Czy można wymienić same skrzydła okienne?

Właściciele mieszkań i domów, planując modernizację, często zastanawiają się, czy można wymienić same skrzydła okienne. Zwykle wynika to z uszkodzeń powstałych przez lata użytkowania, takich jak zarysowania, uszkodzenia mechaniczne czy problemy z zamykaniem. Często jednak osoby te nie chcą przeprowadzać całkowitej wymiany okna, gdyż taka inwestycja może być całkiem kosztowna. Oczywiście można wymienić same skrzydła okienne. Rynek oferuje szeroki wybór różnorodnych modeli, które można dobrze dopasować do już istniejących ram. Przed podjęciem tej decyzji, warto jednak skonsultować się z firmą, która przeprowadzała montaż, aby oceniła stan stolarki. Specjalista dobierze odpowiednie skrzydła okienne oraz doradzi, czy wymiana będzie opłacalna i korzystna z punktu widzenia termoizolacji, czy oszczędności energetycznych.

Wiesz już, ile wytrzymują okna i kiedy najlepiej wymienić stolarkę. Rozważając zmianę przeszkleń na nowe, warto zastanowić się nad modelem, który spełni oczekiwania pod względem funkcjonalności, estetyki oraz bezpieczeństwa. Jeśli poszukujesz zaufanej firmy, która zajmuje się montażem i serwisowaniem okien, koniecznie zgłoś się do Medrus. Jesteśmy doświadczonym dostawcą rozwiązań z zakresu stolarki okiennej. Działamy na rynku od wielu lat, co pozwoliło nam zdobyć zaufanie wielu zadowolonych klientów. Oferujemy szeroki wybór modeli okien, a także usługę ich serwisowania. Postaw więc na profesjonalizm i wybierz Medrus w celu wykonania wymiany bądź naprawy stolarki otworowej.