Zadzwoń do nas

22 100 47 41

montaż okna

Stare okna – co zrobić? Gdzie oddać stare okna po demontażu?

Raz zamontowane okna w domu potrafią służyć przez długie lata. Jednak czasami może zdarzyć się, że potrzebna jest ich wymiana. Może to być spowodowane uszkodzeniami, które uniemożliwiają prawidłowe działanie lub też po prostu starością. Zdecydowałeś się na inwestycję w nową stolarkę okienną i zastanawiasz się, co zrobić z oknami po demontażu? Czytaj dalej i dowiedz się, jak zutylizować niepotrzebne wyroby.

PROMOCJA za 0 zł STARE OKNA ODDAJ NAM BEZ ŻADNEJ DOPŁATY! WAŻNE DO ODWOŁANIA!

Gdzie oddać stare okna?

Jeśli masz stolarkę okienną z demontażu, z pewnością zastanawiasz się, co zrobić ze starymi oknami. Pozbywając się produktów, należy pamiętać, że nie można ich po prostu wyrzucić do kosza, a utylizacja okien musi być przeprowadzona zgodnie z obowiązującymi przepisami. Niezależnie od tego, czy chcesz pozbyć się przeszkleń drewnianych, aluminiowych czy plastikowych, musisz wiedzieć, że postępowanie odbywa się zawsze w ten sam sposób.

  • Zużyte okna możesz oddać do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych lub Gminnych Punktów Zbierania Odpadów Problemowych. Punkty te dysponują uprawnieniami i odpowiednimi technologiami, które pozwalają na pozbycie się odpadów w bezpieczny sposób. Adresy miejsc można znaleźć na stronach internetowych gmin. Utylizacja okien jest bezpłatna.
  • Starą stolarkę okienną możesz także przekazać firmie, która wstawia nowe przeszklenia. Takie rozwiązania praktykuje wiele przedsiębiorstw. Dlatego nie zapomnij wcześniej dopytać czy usługa wymiany obejmie także wywóz zdemontowanych okien.

U NAS WYWÓZ OKIEN JEST ZAWSZE W CENIE, CHYBA ŻE CHCĄ PAŃSTWO SOBIE JE ZOSTAWIĆ NA DZIAŁKĘ.

Gdzie oddać szkło z okien?

Stare okna – co zrobić z szybą po demontażu stolarki? Takie pytanie zadaje sobie wiele osób. W tym miejscu należy zaznaczyć, że szkło okienne to odpad o szczególnych właściwościach fizykochemicznych, który nie należy do najłatwiejszych w zagospodarowaniu. Niestety szyb nie wolno gromadzić w przydomowych pojemnikach na odpady. Gdzie oddać szkło z okien? Dobrym rozwiązaniem jest zamówienie w lokalnej firmie wywozowej kontenera na tego rodzaju odpady. Wówczas nie musisz martwić się o ich dalsze losy, gdyż to na przedsiębiorstwie będzie spoczywał obowiązek zarówno wywozu, jak i utylizacji. PAMIĘTAJ, JAK TRAFIŁEŚ DO NAS, TO NIE MASZ TEGO PROBLEMU – WYWÓZ STARYCH SZYB W CENIE!

Co zrobić ze starymi oknami? Poznaj alternatywne rozwiązania

Stare okna – co zrobić z niepotrzebnymi wyrobami? Często zdarza się, że zużyte przeszklenia, które są zbędne dla jednych osób, dla innych mogą stanowić pełnowartościowy produkt. Oto kilka sposobów na alternatywne wykorzystanie okien z demontażu.

  • Przekazanie starych przeszkleń działkowcom, którzy wykorzystają elementy do budowy szklarni lub altanek.
  • Sprzedaż okien w dobrym stanie przez Internet to świetne rozwiązanie, gdy szybko chcesz pozbyć się stolarki z demontażu. W szczególności zainteresowani mogą nimi być właściciele gospodarstw, którzy poszukują przeszkleń do budynków hodowlanych lub do wyposażenia piwnicy. Wystawiając ogłoszenie, nie zapomnij umieścić dokładnych informacji na temat produktu.
  • Stolarka okienna to doskonałe tworzywo dla artystów, którzy dobrze wiedzą, co można zrobić ze starych okien. Jeśli posiadasz wyroby z demontażu, przekaż produkty osobom, które dadzą im nowe życie.
  • Stare okna możesz również sam przekształcić w nowe przedmioty. Stolarka doskonale sprawdzi się do wykonania ramek na zdjęcia, luster, krzeseł i stołów. Ograniczeniem jedynie może być Twoja wyobraźnia!
  • Zostaw to NAM! Zabierzemy je BEZ DOPŁATY!

 

PROMOCJA za 0 zł STARE OKNA ODDAJ NAM BEZ ŻADNEJ DOPŁATY! WAŻNE DO ODWOŁANIA!

 

Utylizacja okien – czego nie wolno robić?

Jak już wspomnieliśmy, stolarki okiennej nie wolno wyrzucać na śmietnik. To jednak nie wszystko! Zakazane jest także palenie okien niezależnie od materiału, z którego zostały wykonane. Przeszklenia często pokryte są powłokami, które podczas spalania wydzielają szkodliwe substancje do atmosfery, niekorzystnie wpływając na środowisko. Wiesz już, gdzie oddać stare okna. Masz zamiar zastąpić stare przeszklenia nowymi? Szukasz sprawdzonej firmy, która zajmuje się montażem stolarki okiennej w Warszawie i okolicach? Zapraszamy do skorzystania z usług naszego przedsiębiorstwa Medrus. Od ponad 20 lat zajmujemy się doradztwem, instalacją i serwisowaniem okien. Wśród wielu propozycji czekają na Ciebie okna PCV Premium, okna HS/ HST, a także okna aluminiowe do biur.