Zadzwoń do nas

22 100 47 41

rolety zewnętrzne Warszawa montaż

Czy warto montować rolety zewnętrzne?

Rolety zewnętrzne to coś więcej niż ochrona przed słońcem. To także ochrona przed zimnem, przed hałasem czy włamaniami, a także ochrona okna przed uszkodzeniami. Korzyści płynących z montażu rolet zewnętrznych jest więcej. Sprawdź, jakie funkcje pełnią i czy jest to rozwiązanie, którego szukasz. 

Ochrona przed zimnem 

Rolety zewnętrzne pomagają zmniejszyć straty ciepła w miesiącach jesienno-zimowych – zwłaszcza jeśli Twoje okna nie mają najlepszych parametrów w tym zakresie. Sprawdzają się m.in. wieczorami i nocami, gdy na zewnątrz temperatura powietrza znacznie spada, a także podczas silnych wiatrów i śnieżyc. Dzięki roletom zewnętrznym ciepło z wnętrza domu czy mieszkania nie ucieka na zewnątrz, bo droga, jaką musi pokonać, aby wydostać się na zewnątrz, znacznie się wydłuża. Ponadto przez nieszczelności w oknach do wnętrz nie dostają się podmuchy zimnego powietrza. 

Rolety zewnętrzne same w sobie oczywiście nie będą w pełni chronić przed zimnem, ale zdecydowanie będą wspierać okna w znacznym minimalizowaniu strat ciepła. Efekty poczujesz już w pierwsze chłodne dni. 

Ochrona przed przegrzaniem i słońcem 

Rolety zewnętrzne mogą mieć bardzo dobre parametry w zakresie izolacyjności termicznej, a to oznacza, że chronią nie tylko przed chłodem w okresie jesienno-zimowym, ale też przed upałami latem. Znacznie ograniczają nagrzewanie się pomieszczeń, ponieważ stanową dodatkową, mocną barierę między wnętrzem a gorącym powietrzem na zewnątrz (a nie tylko przed promieniami słońca, jak to jest w przypadku rolet czy żaluzji wewnętrznych). Dzięki roletom zewnętrznym szyby w oknach nie będą się nagrzewać (a przynajmniej będzie to znacznie bardziej opóźnione w czasie). 

Żeby zmaksymalizować działanie rolet, warto zasłonić okna rano, np. tuż przed wyjściem do pracy – dzięki temu wnętrza nie będą nagrzewane przez promienie słońca, a gorące powietrze nie będzie dostawać się do środka. Po południu – gdy temperatura powietrza spadnie – w Twoim mieszkaniu lub domu będzie panować przyjemny chłód. Obniżenie się temperatury to także dobry moment na przewietrzenie wnętrz. 

Ważne! Pamiętaj, by opuścić rolety, zanim na zewnątrz zacznie robić się gorąco. Jeśli pomieszczenia zdążą się nagrzać, to roleta zapobiegnie przed dalszym wzrostem temperatury, ale nie zapewni chłodu w pomieszczeniach.

Oszczędność pieniędzy 

Niższe rachunki za energię wynikają z dwóch powyższych właściwości rolet zewnętrznych – ochrony przed upałem i przed chłodem. Zimą – dzięki temu, że ciepło nie ucieka z wnętrz – spada konieczność podkręcania grzejników. Latem z kolei nie trzeba rozkręcać klimatyzacji ani wiatraków, żeby poczuć ulgę podczas upalnych dni. 

Wskazówka! Żeby rolety zewnętrzne pomogły Ci oszczędzać, należy odpowiednio je użytkować. Zimą warto odsłaniać okna w ciągu dnia (zwłaszcza w słoneczne dni), by wpuszczać do wnętrz promienie słońca, które naturalnie dogrzewają wnętrza. Okna zasłaniaj po zachodzie słońca. Z kolei latem – jak już wspomnieliśmy – najlepiej opuszczać rolety w ciągu dnia lub przynajmniej w godzinach największego nasłonecznienia, gdy promienie słońca padają prosto na szyby. 

Ochrona przed hałasem 

Rolety zewnętrzne poprawiają izolację akustyczną i tłumią hałasy, jakie docierają do pomieszczeń z zewnątrz. Docenisz tę właściwość zwłaszcza jeśli mieszkasz przy ruchliwej ulicy, w pobliżu torów kolejowych czy lotniska albo na niższych kondygnacjach w bloku. Opuszczenie rolet na noc może zdecydowanie poprawić jakość Twojego snu.

Ochrona okna przed uszkodzeniami  

Zmienne temperatury, ulewne deszcze, grad, silne wiatry, mrozy, palące słońce – wszystko to może mieć negatywny wpływ na Twoje okna (zwłaszcza jeśli stolarka w Twoim mieszkaniu czy domu nie ma najlepszych parametrów w zakresie wytrzymałości). Nie wspominając o szybach pękniętych na skutek np. uderzenia piłki, ostrego przedmiotu czy gałęzi, a nawet spotkania z rozpędzonym ptakiem. Opuszczanie rolet zewnętrznych zwłaszcza w czasie niepogody może uchronić Twoje okna przed poważnymi uszkodzeniami. 

Ochrona przed włamaniem

Włamania do mieszkań i domów najczęściej odbywają się przez okna, nie przez drzwi. Warto więc zabezpieczyć się przed kradzieżą, stawiając na dodatkową ochronę w postaci rolet zewnętrznych. Taka roleta staje się dodatkową barierą, którą musi pokonać włamywacz, zanim dostanie się do środka. Może być także skutecznym straszakiem na włamywaczy. Co więcej, rolety mogą być wyposażone w dodatkowe zabezpieczenia antywłamaniowe, które jeszcze bardziej podnoszą poziom bezpieczeństwa (choć nawet rolety bez dodatkowych zabezpieczeń antywłamaniowych będą zwiększać bezpieczeństwo domowników).

Zalet rolet zewnętrznych jest więc bardzo dużo. Zwiększają komfort, poprawiają bezpieczeństwo, chronią okna, a do tego przyczyniają się do obniżenia rachunków za energię. Jeśli szukasz dobrych rolet i jesteś z Warszawy, Piaseczna lub okolic, zapraszamy Cię do kontaktu z nami. Chętnie pomożemy Ci dobrać najlepsze dla Ciebie rozwiązanie.