Zadzwoń do nas

22 100 47 41

montaż okna

Winkhaus, Roto, Siegenia, Maco, które okucie jest najlepsze na rynku?

Zastosowanie w stolarce okiennej właściwych okuć, ma bardzo duży wpływ na jakość ostatecznego produktu, czyli wytworzonego i zamontowanego okna. Wskazane w temacie naszego najnowszego wpisu na blogu producenci okuć Winklaus, Roto, Siegenia i Maco to obecnie absolutna czołówka w branży stolarki okiennej. Czy jednak jest możliwość wskazania jednego, zdecydowanie najlepszego lub przynajmniej wyróżniającego się pod względem jakości wytwarzanych okuć producenta? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w poniższym tekście.

Co to są okucia okienne?

Zanim zajmiemy się próbą odpowiedzi na wskazane w temacie naszego dzisiejszego wpisu na blogu pytanie, najpierw krótko opiszemy, czym ów okucia okienne w ogóle są. Okucia to wszystkie zastosowane do produkcji okien elementy metalowe, które są zainstalowane w ramie okiennej. Okuciami są więc zarówno zawiasy okienne, ograniczniki wychyłu, nożyce zabezpieczające i otwieralnice, jak i klamki oraz zamontowane w oknach systemy antywłamaniowe. Okucia pełnią więc wiele istotnych funkcji. Przede wszystkim odpowiadają za to, żeby okno miało zapewnioną odpowiednią szczelność. Od zastosowanego okucia zależy jednak także to, czy okno można łatwo otwierać, uchylać i zamykać, a w niektórych przypadkach także rozszczelniać.

Które okucia okienne są najczęściej wskazywane przez specjalistów jako najlepsze?

Jaka jest odpowiedź? Oczywiście, że okucia Winkhaus 😉 a tak naprawdę to wszystko zależy od tego, jak dane okno okuwa dany producent okien.  Każdy zaczep dodatkowy to koszt 2-3 euro za sztukę, każda przedłużka to 5-6 euro za sztukę. To wszystko to kolejne pieniądze, które możemy zaoszczędzić na konstrukcji okien. W trakcie produkcji okna można je jeszcze „ogołocić” z kilku dodatkowych funkcji, jak mikrowentylacja, stopniowany uchył, podnośnik, „uszczelka czyścioch”… Ktoś może zapytać: a co to za koszty?, przecież to raptem kilka euro, a okno dzięki temu jest lepsze, szczelniejsze, posiada więcej funkcji… Tak, tylko np. przy 20 oknach do domu, to już się robi 20 sztuk okien, w każdym po 10 euro za części okuciowe i to już nam w sumie daje 200 euro, a w skali producenta okien, który produkuje tysiące sztuk to jakie oszczędności w skali roku? Każdy chce taniej, taniej, taniej, no to Producent szuka oszczędności i jest taniej…

Umów się na bezpłatny pomiar