Zadzwoń do nas

22 100 47 41

Regulacja drzwi tarasowych przesuwnych HST - jak to zrobić?

Regulacja drzwi tarasowych przesuwnych HST - jak to zrobić?

Drzwi przesuwne tarasowe HST to obecnie jedne z najpopularniejszych rozwiązań w budownictwie ze względu na swoje liczne zalety, w tym przede wszystkim eleganckie i nowoczesne wykończenie. Nie oznacza to, że jednak nie wymagają regulacji. Właśnie dlatego warto wiedzieć, jak to się robi. Czytaj dalej i dowiedz się, na czym polega regulacja drzwi tarasowych przesuwnych HST.

Regulacja drzwi tarasowych przesuwnych HST – kiedy ją należy przeprowadzić?

Drzwi tarasowe przesuwne HST to zdecydowanie funkcjonalne, komfortowe i bezpieczne rozwiązanie. Po przekręceniu klamki skrzydło lekko unosi się i po zwolnieniu blokady pozwala z łatwością przesunąć na część stałą. Chociaż nowoczesne przeszklenia z systemem rozsuwnym HST są tak skonstruowane, żeby wytrzymać intensywną eksploatację, to częste otwieranie i zamykanie może powodować różnorodne usterki. Do najczęściej występujących awarii zaliczyć można:

  • zacinanie się drzwi;
  • trudności w przesuwaniu skrzydła;
  • niemożliwość domknięcia okna;
  • wypadanie z prowadnic;
  • podczas przesuwania skrzydła mogą pojawić się odgłosy skrzypienia.

Regulacja drzwi tarasowych przesuwnych HST powinna być przeprowadzana regularnie, co najmniej raz do roku, a także w razie jakichkolwiek problemów z ich funkcjonowaniem.

Co daje regulacja okna HST?

Regulacja okna HST to powszechny i potrzebny zabieg, który pozwala na utrzymanie jego niezawodnego działania. Kiedy skrzydła nie domykają się, do wnętrza może dostawać się zimne powietrze z zewnątrz. Nieszczelne okna powodują poważne straty ciepła i dyskomfort termiczny, a w konsekwencji również zwiększone wydatki na ogrzewanie pomieszczenia. Regulacja okna HST pomaga również utrzymać odpowiednią wilgotność w domu. W rezultacie może to obniżyć ryzyko występowania grzybów i pleśni, które mogą wpłynąć negatywnie na układ oddechowy. 

Regulacja drzwi przesuwnych balkonowych – na czym polega?

Wiele osób zastanawia się, na czym polega regulacja drzwi przesuwnych balkonowych HST czy regulacja drzwi przesuwnych HS. Procedura ta obejmuje nasmarowanie jego ruchomych części oraz sprawdzeniu stanu i poprawie położenia ruchomych części okuć. W niektórych sytuacjach niezbędne może okazać się poluzowanie lub dokręcenie niektórych śrub. Dotyczy to zazwyczaj okien przesuwnych stanowiących część elementu ryglującego, sworzenia mimośrodowego odpowiadającego za docisk skrzydła, a także wózka jezdnego. W przypadku najpopularniejszych typów przeszkleń z systemem rozsuwnym HST samodzielna regulacja drzwi przesuwnych tarasowych jest ograniczona. Wynika to z faktu, że okucia są najczęściej ukryte w ramie i skrzydle, a więc zmiana ich ustawień wymaga demontażu całego skrzydła. Konieczne jest wówczas wezwanie fachowca.

Aby uniknąć awarii związanych z systemem przesuwnym HST, konieczne jest wykonanie pewnych czynności, które poprawią funkcjonowanie drzwi. Na powierzchni przeszkleń zbiera się dużo pyłu i kurzu, które mogą negatywnie wpłynąć na działanie mechanizmu. Dlatego warto dokładnie umyć okna, zwracając szczególną uwagę na uszczelki i prowadnice. Jeśli dokładnie usuniesz wszystkie zabrudzenia, zwiększysz trwałość i skuteczność tych elementów. Uszczelki gumowe warto natłuścić, używając wazeliny technicznej. 

Regulacja drzwi tarasowych przesuwnych – postaw na profesjonalistów!

Regulacja drzwi tarasowych przesuwnych to proces, który warto pozostawić w rękach profesjonalistów. Dlaczego? Otóż odpowiednie ustawienie drzwi wpływa na ich komfort użytkowania, funkcjonalność, a także na energooszczędność oraz izolację akustyczną. Właśnie dlatego warto postawić na sprawdzoną firmę, która posiada bogate doświadczenie w zakresie montażu i regulacji drzwi tarasowych przesuwnych. Doskonałym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług naszej firmy Medrus. Dzięki umiejętnościom i wiedzy zespołu gwarantujemy, że regulacja drzwi tarasowych przesuwnych przebiegnie sprawnie i szybko, a Ty będziesz długo cieszyć się z idealnie działających skrzydeł. Cenimy sobie zadowolenie naszych klientów, dlatego stawiamy na indywidualne podejście i dopasowanie rozwiązań do potrzeb każdego klienta.

Nie czekaj, skorzystaj z usług firmy Medrus i przekonaj się na własne oczy, jak wiele da Ci profesjonalna regulacja drzwi przesuwnych HST czy regulacja drzwi przesuwnych HS.