Zadzwoń do nas

22 100 47 41

wymiana uszczelki w oknie

Naprawa okien. Typowe awarie i usterki

Okna to taki element każdego domu, który musi być szczelny i działać bezawaryjnie, aby nasze wnętrza mogły mieć zapewnioną właściwą izolację termiczną i akustyczną. Nieszczelne okna są przyczyną utraty ciepła, która w sezonie grzewczym może nas sporo kosztować. Latem nieszczelność okien jest również bardzo uciążliwa, ponieważ powoduje, że do wnętrza domu przedostaje się nagrzane powietrze z zewnątrz, a więc ciężej jest nam ochłodzić pomieszczenia. Nowoczesne okna sprawiają wrażenie niezwykle solidnych, szczelnych i trwałych, jednak nawet im mogą się od czasu do czasu przydarzać różne awarie, które należy jak najszybciej naprawić. W dzisiejszym wpisie przedstawimy Państwu najczęstsze awarie i usterki, które przytrafiają się nowoczesnym oknom.

Najczęściej występujące usterki nowoczesnych okien:

 

1. Niemożność otwarcia albo zamknięcia okiennego skrzydła.

Najczęstszą przyczyną tego typu usterek jest awaria mechanizmów okiennych, które odpowiadają za otwieranie i zamykanie okna. Może być za to odpowiedzialne także opadanie okna, które spowodować może np. osiadanie całego budynku albo wieloletnie użytkowanie.

2. Problemy z ustawieniem okna w pozycji uchylonej.

Częstym problemem jest sytuacja, kiedy okno możemy otworzyć albo zamknąć, ale nie da się go ustawić w pozycji uchylonej. Może być to spowodowane awarią rozwórki, zgromadzonym w okuciach okiennych brudem, opadnięciem okna na zawiasach albo awarią klamki.

3. Problemy z klamką okienną.

Problemy z klamkami należą do najczęstszych awarii okiennych. Korzystamy z niej za każdym razem, gdy chcemy zamknąć, otworzyć lub uchylić okno, a więc jest to najczęściej eksploatowana część okna. Jeżeli klamka zaczyna mieć wyczuwalne i zauważalne luzy, jest mocno zużyta, połamana albo popękana, należy ją szybko wymienić.

4. Stłuczona szyba.

Szyba może zostać stłuczona na skutek uderzenia w nią piłką, gałęzią albo próby włamania. Jeżeli dojdzie do takiej sytuacji, trzeba koniecznie zamówić nowe zespolone przeszklenie.

5. Zużyte uszczelki.

W oknach plastikowych uszczelki są zrobione z gumy. Materiał ten po dłuższym czasie eksploatacji może ulec wyszczerbieniu lub zniszczeniu, a wtedy koniecznie trzeba wymienić je na nowe. Tylko w ten sposób okna będą nadal szczelne.

Umów się na bezpłatny pomiar