Zadzwoń do nas

22 100 47 41

Nawiewnik

Czym wyczyścić ramy okien plastikowych? Sprawdzone porady

Framugi okien nieustannie są narażone na powstanie zabrudzeń o różnych charakterze. Odpowiednie zabiegi konserwacyjne i dobrze dobrane preparaty to klucz do estetycznego wyglądu stolarki okiennej przez wiele lat. Zastanawiasz się, czym wyczyścić ramy okien plastikowych? Oto garść cennych wskazówek, jak myć brudne framugi, by uzyskać doskonały efekt.

Czym myć okna plastikowe? Zasady prawidłowej pielęgnacji

Zanim dowiesz się, czym myć okna plastikowe, musisz poznać kilka zasad dotyczących prawidłowej pielęgnacji. Przede wszystkim powinieneś zadbać o regularne czyszczenie całej powierzchni. Do usuwania zabrudzeń należy stosować wyłącznie odpowiednie akcesoria. Mycie framugi okna PVC musi być przeprowadzane przy wykorzystaniu detergentów o odpowiednim składzie. Nie należy sięgać po preparaty, które zawierają kwasy oraz substancje ścierne, które mogą uszkodzić stolarkę okienną.

Czym myć białe ramy okien plastikowych?

Jeśli Twoje okna źle wyglądają – głowa do góry! Istnieje wiele skutecznych sposobów na usunięcie brudu i sprawienie, by prezentowały się jak nowe. Największą popularnością cieszy się niezmiennie od lat stolarka okienna w kolorze białym. Zatem czym myć białe ramy okien plastikowych? Przy mniejszych zabrudzeniach wystarczy przetarcie miękką szmatką zwilżoną roztworem płynu do mycia naczyń i wody. W przypadku, gdy framuga stała się matowa i ma żółty odcień, możesz użyć wybielaczy do plastikowych okien, acetonu lub benzyny ekstrakcyjnej. Świetnie sprawdzi się także pasta przygotowana na bazie sody oczyszczonej, soku z cytryny i niewielkiej ilości octu. Tak przygotowaną papkę wystarczy nanieść na ramę okienną, odczekać kilka minut, następnie dokładnie wytrzeć i umyć czystą wodą.

Czym wyczyścić ramy okien plastikowych z kleju?

Wiele osób zastanawia się, czym wyczyścić ramy okien plastikowych z kleju. Nic dziwnego, usunięcie lepkiej warstwy z framugi może być sporym wyzwaniem. Na początku możesz spróbować przetrzeć klejącą się powierzchnię mieszanką z ciepłej wody i płynu do mycia okien. Jeśli taki zabieg nie pomoże, wtedy należy sięgnąć po mocniejsze środki. Z takimi pozostałości świetnie poradzi sobie benzyna ekstrakcyjna. Substancja jest silna i ma intensywny zapach. Dlatego musisz pamiętać, by przy stosowaniu tego preparatu zachować wszelkie środki ostrożności. Kleju pozbędziesz się także przy pomocy zmywacza, spirytusu oraz specjalistycznych środków, które zakupisz w sklepach budowlanych.
UWAGA Okna w kolorze, czyli z okleiną, mogą odbarwić się, jak przeprowadzimy ten zabieg nieumiejętnie.

Czym wyczyścić ramy okien plastikowych z farby?

Przeprowadzałeś ostatnio remont i na framugach zauważyłeś nieestetyczne ślady po malowaniu? Chcesz wiedzieć, czym wyczyścić ramy okien plastikowych z farby? Zaschnięte resztki możesz delikatnie zdrapać przy użyciu silikonowej szpachelki, która nie zarysuje powierzchni PCV. Możesz także sięgnąć po zmywacz do paznokci.

Czym myć ramy okien plastikowych po muchach? Domowe sposoby

Czarne kropki pozostawione przez muchy to zmora każdego. Nie wiesz, czym myć ramy okien plastikowych po muchach? Z usuwaniem odchodów z framugi świetnie poradzi sobie:

  • cebula – wystarczy przetrzeć problematyczne miejsca i po pewnym czasie wyczyścić ramę wilgotną ściereczką;
  • napar z czarnej herbaty;
  • spirytus;
  • roztwór zimnej wody i chudego mleka w proporcji 1:1.

Jak odnowić ramy plastikowe? Podsumowanie

Wiesz już, jak odnowić ramy plastikowe. Nie zapominaj jednak, że wyłącznie systematyczna pielęgnacja i stosowanie odpowiednio dobranych metod usuwania zabrudzeń pozwoli Ci utrzymać stolarkę okienną w doskonałej formie przez długi czas.
Mimo regularnej konserwacji stanąłeś przed koniecznością wymiany okien? Szukasz sprawdzonej firmy, która oferuje wysokiej jakości okna PCV Premium, okna aluminiowe bądź drewniane? Koniecznie zapoznaj się z ofertą naszego przedsiębiorstwa. Od ponad 20 lat zajmujemy się produkcją, sprzedażą, wymianą i serwisowaniem stolarki okiennej. Jako profesjonaliści dobierzemy dla Ciebie najlepsze rozwiązanie, wykonamy pomiary i zamontujemy okna. A to wszystko w rozsądnych cenach! Zapraszamy do zapoznania się z naszymi realizacji i kontaktu.