Zadzwoń do nas

22 100 47 41

Wymiana okien

Okna wraz z upływem czasu ulegają zniszczeniu, przestają wyglądać estetycznie i co najważniejsze, nie spełniają swoich podstawowych zadań. Wówczas konieczna może okazać się wymiana okien. Zmiana starej stolarki okiennej na nową to doskonały pomysł na poprawienie standardu swojego domu lub mieszkania.

Wymiana okien

Wymiana okien w Warszawie

Nasza firma poza produkcją, sprzedażą i serwisem okien, zajmuje się także przeprowadzaniem profesjonalnej wymiany okien. Miasto Warszawa, Piaseczno i okolice to główne obszary naszej działalności. Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest wyróżnianie się na tle konkurencji i zostawianie jej w tyle. Dlatego wiemy, jak to robić, by wymiana okien w Warszawie przebiegała bez żadnych problemów. Dysponujemy fachowcami, którzy sprostają montażowi w każdych warunkach, odpowiednim sprzętem i umiejętnościami potrzebnymi do tego typu prac. Oferowana przez nas wymiana okien sprawiła, że przez ponad 20 lat zdobyliśmy naprawdę szerokie doświadczenie w tej dziedzinie.

Kiedy należy wymienić okna?

Wymiana okna w Warszawie może być konieczna z różnych powodów. Trudno jest jednak wskazać konkretny termin, kiedy należy to zrobić. Wymiana okien jest doskonałą opcją, gdy:

 • doszło do uszkodzenia okna na skutek wieloletniego użytkowania, wypadku czy zaniedbań konserwacyjnych;
 • stolarka została zamontowana w niewłaściwy sposób przez niedoświadczoną ekipę montażową;
 • zależy Państwu na uzyskaniu lepszych parametrów termoizolacyjności, poprawie komfortu przebywania w domu lub mieszkaniu;
 • okna utraciły szczelność na skutek wypaczenia materiału.

Wymiana okien – dlaczego jest to tak ważne?

Wymiana okien przynosi wiele korzyści. Wśród najważniejszych można wymienić przede wszystkim lepszą niż dotychczas ochronę przed utratą ciepła z wnętrza pomieszczenia. Poprawa termoizolacyjności z kolei przekłada się wprost na oszczędności przy ogrzewaniu budynku i zużywaniu mniejszej ilości energii. Wymiana okna w bloku czy domu pozwala zapewnić optymalne warunki w domu, które wpływają na komfort i samopoczucie domowników. Co więcej, współczesna stolarka okienna, zwłaszcza okna PCV Premium czy okna HS/HST, jest trwała, odporna na wilgoć i łatwa w konserwacji. Wymiana okna to także świetny sposób na doskonałą barierę przed hałasami z zewnątrz, jeśli wybierzemy do nich odpowiednie szyby dźwiękochłonne. To jednak nie wszystko! Stolarka okienna to obecnie szeroki wybór kolorów, oklein, kształtów i okuć. Dzięki temu z pewnością znajdą Państwo produkt szyty na miarę swoich potrzeb.

Ile kosztuje wymiana okien w domu?

Koszt wymiany okien będzie zależał od ich liczby, rodzaju materiału, wielkości otworu okiennego oraz innych elementów, które wpływają na to, że okno nie jest standardowe. Zatem ile kosztuje wymiana okna? Trzeba się liczyć z wydatkiem od 10 do 30 tysięcy złotych. To są średnie kwoty, jakie klienci zostawiają u nas za taką usługę .Cena usługi oprócz samych przeszkleń będzie uwzględniać koszt robocizny. Wymiana okien w domu to zazwyczaj spory wydatek, ale warto pamiętać, że jest to inwestycja na wiele lat.
Jeśli to będzie nowy budynek, to są to kwoty od około 25 do 80 tysięcy złotych w zależności od naszych marzeń 🙂

Ile kosztuje wymiana okien w bloku?

Masz w planach wymianę okien w budynku wielorodzinnym? Ile kosztuje wymiana okien w bloku? Cena za robociznę i materiały będzie podobna jak w przypadku zastępowania starej stolarki nową w domu. Z uwagi na to, że w mieszkaniach liczba okien jest mniejsza, łączny koszt usługi będzie niższy. Cennik może także uwzględniać dodatkowe usługi takie jak:

Ceny za kawalerkę zaczynają się od 3500 zł, mieszkanie dwupokojowe to często 5000 zł, a trzypokojowe od 6000 / 7000 zł do nawet 10000 zł to dzisiaj uwzględniając koszty inflacji, liczymy na to, że ceny choć w jakimś zakresie wrócą do tych, co były.

Jak długo trwa wymiana okna?

Wiesz już, ile kosztuje wymiana okien zarówno w domu, jak i mieszkaniu. Zastanawiasz się teraz zapewne, jak długo trwa wymiana okna w Warszawie? Zastępowanie starej stolarki nową wiąże się zazwyczaj z demontażem poprzednich okien, wstawieniem parapetów . Cały proces będzie też uzależniony od skomplikowania całej operacji, a w szczególności, czy wymiana okna będzie wiązała się z koniecznością zmiany wielkości otworów czy miejsca położenia okien na ścianie budynku. Trudno udzielić więc jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, ile trwać będzie wymiana okien. Możemy przyjąć więc, że czas wykonania usługi – wymiana okien w Warszawie zajmuje około 1-1,5 godziny na jeden otwór średniej wielkości. Jeżeli w domu zamierzacie Państwo wymienić większą ilość przeszkleń, to na czas pracy ekipy montażowej trzeba zarezerwować sobie kilka dni roboczych. Wymiana okien w bloku zajmuje najczęściej jeden dzień.

Jak przebiega wymiana okien krok po kroku?

Chcesz wiedzieć, jak wygląda wymiana okien przez naszą firmę w praktyce? Prace obejmują:

 • usunięcie starego okna;
 • przygotowanie otworów okiennych pod montaż nowych okien, w tym usunięcie wszystkich wystających fragmentów, tynków oraz ubytków, a także dokładne oczyszczenie otworów;
 • zamocowanie dybli lub kotew;
 • osadzenie ościeżnicy;
 • zamocowanie skrzydeł i klamek;
 • uszczelnienie okna przy pomocy wysokiej jakości pianki;
 • montaż parapetów.
 • prace wykończeniowe, a w szczególności uzupełnianie ubytków powstałych na skutek usuwania starej stolarki okiennej, stosujemy gruboziarnistą masą szpachlową albo tynk gipsowy, uszczelnienie styków wykonujemy masą silikonową lub akrylową;
 • gładź, szpachlowanie i malowanie, ze względu na to że trzeba poczekać, aż wszystko wyschnie po montażu, jest zawsze w zakresie klienta;
 • malowanie glifów wewnątrz i zewnątrz węgarków zawsze jest po stronie klienta.

W podobny sposób przebiega wymiana okna w bloku i domu jednorodzinnym, Nie należy jednak zapominać, że poszczególne etapy prac mogą się nieco różnić w zależności od zakresu robót wykończeniowych ustalonych z klientem w umowie.

Wymiana okien – kiedy jest najlepszy czas?

Wielu naszych klientów zastanawia się, kiedy wymienić okna. Czy zatem możemy mówić o najlepszym momencie na zmianę stolarki na nową? Wymiana okien w Warszawie może odbywać się w dowolnym momencie. Jedynym ograniczeniem może być jedynie temperatura, która nie może spaść poniżej -10°C. Najbardziej jednak optymalnym terminem jest okres wiosenno-letni. Wówczas pogoda w pełni sprzyja wykonywaniu wszelkich prac związanych z wymianą okien przez naszych specjalistów. My zalecamy do – 5 stopni w stanach surowych budynków, a kiedy jest wymiana okien zimową porą, a budynek jest nagrzany, to idzie to najczęściej bardzo sprawnie. Jedyne co warto przemyśleć to zabezpieczenie folią okna po wyrwaniu, żeby nie wyziębić za dużo mieszkania, w końcu to cały dzień najczęściej trwa.

Jak przygotować mieszkanie do wymiany okna?

Wymiana okna w domu lub mieszkaniu nie jest skomplikowaną czynnością dla naszych pracowników, ale wymaga odpowiedniego przygotowania pomieszczenia, w którym będą przeprowadzane prace. Przede wszystkim przed pojawianiem się naszej ekipy warto usunąć karnisze, zasłony, rolety i inne elementy, a także opróżnić parapety z kwiatów i dekoracji. Niezbędne będzie także odsunięcie od okna mebli, aby zapewnić swobodny dostęp do otworów naszym fachowcom. Zalecamy także zabezpieczenie podłogi i elementów wyposażenia folią malarską, aby nie doszło do przypadkowych uszkodzeń podłoża. W swoim zakresie przywozimy ze sobą odpowiedniej jakości i grubości plandeki, którymi zabezpieczamy miejsce montażu. Warto jednak folią malarską zabezpieczyć jak największą ilość mebli, żeby było jak najmniej sprzątania po wizycie montażystów. Często się bardzo kurzy podczas wyrywania okien zwłaszcza w starych budynkach.

Wymiana okien w Warszawie – dobry wybór w najlepszej cenie

Decydując się na wymianę okien przez naszą firmę, dokonacie Państwo dobrego wyboru. Jako profesjonaliści z wieloletnim doświadczeniem zadbamy o to, aby każdy element był dopracowany i precyzyjnie wykonany. Naszym celem jest zapewnienie klientom pełnego bezpieczeństwa przez cały czas użytkowania okien oraz sprawienie, aby stały się one praktycznym elementem każdego pomieszczenia. Wysłuchamy potrzeb i dopasujemy idealne rozwiązania dla Państwa domu czy mieszkania. Gwarantujemy profesjonalizm i rzetelność w każdym calu. Każdego naszego klienta traktujemy indywidualnie i dokładamy wszelkich starań, aby sprostać jego oczekiwaniom. Tak miażdżymy konkurencję! Jeśli chcą Państwo poznać cennik wymiany okien, zapraszamy do kontaktu z nami.

Zobacz nasze realizacje

 • Wymiana okien
 • Wymiana okien
 • Wymiana okien
 • Wymiana okien
 • Wymiana okien
 • Wymiana okien
 • Wymiana okien
  Wymiana okien